Important links

Gratuluji! Našli jste moji semi-skrytou stránku s rozličnými obskurními odkazy, na kterých mi záleží, ale nejsou pro běžného návštěvníka - tzn. různé zájmy, umění, hudba, filmy etc.

Berserk

Poprvé jsem Berserka objevil v roce 2015, rok po objevení Dark Souls. It has been in my heart ever since. Epické existenciální drama o vzdorování temnotě, o přátelství, vyrovnávání se s dětským traumatem, zradě, nenávisti, vytváření vlastního světla v temné realitě a tyranii, a to celé okořeněné trochou extradimenzionálního metafyzického sci-fi. Zákonům kauzality však nikdo neuteče.

Meme verze jednoho ze songů z verze seriálové adaptace z roku 1997. Je to hrozně silly meme video, ale ta hudba ve mě evokuje deep pocity a vzpomínky na události Berserka.

Dark Souls

Dark Souls is life. Legendární herní serie přímo inspirovaná Berserkem. Aby toho nebylo málo, její tvůrce prožil stejný osud jako jsem vyobrazil ve filmu Button Pusher. Naštěstí se ale rozhodl stát se herním designérem. Dark Souls, Bloodborne, Sekiro..... zkrátka Praise the SUN!

Jen pár z milionů old-school silly meme Dark Souls videí, která mě nikdy nepřestanou bavit a evokovat hřejivé vzpomínky na Dark Souls:

Mr. Robot

NEZNÁM. LEPŠÍ. SERIÁL. Absolute emotional synchronization with the main character. Každá epizoda ve mě zanechala hluboké pocity. Poslední sezonu jsem strávil víceméně přemýšlením o různých teoriích. Tvůrce Sam Esmail je šíleně zdatný v manipulaci diváka. Statisíce lidí nevěděli 2 epizody před koncem jak to celé dopadne!! Nezapomenutelný emocionální zážitek.

První sezona byla o rozpadu charakteru.

Druhá sezona o následcích a útěku před realitou.

Třetí sezona o nápravě a vyšší moci.

A čtvrtá sezona ukázala, že všechno, co jsme si mysleli o Elliotovi bylo kompletně špatně. A milion dalších věcí o kterých bych měl napsat článek. Není prostě lepší seriál. Bohužel si ho užije a ocení jen 1% lidí.

Relativně spoiler-free analýza od filmového analytika (co má ale nulové IT pozadí).

The Witch

Ahh yes. Temnota prorůstá každým lidským srdcem. Psychological horrors are my shit.

Half Life

Legendární herní serie odehrávající se v dystopické budoucnosti, kdy mimozemská tyranská rasa okupuje Zemi. Je velmi zdatná ve využívání zdrojů planety na maximum, žádný zdroj nepřijde nazmar. A to včetně lidských zdrojů. Děsivě efektivní v kolonizaci zotročované planety a augmentaci lidí pro vlastní účely. Aneb když tyranská civilizace II typu zotročí civlizaci co nedosáhla ani typu I.

13 let čekání na Half Life Alyx. Pocit po dohrání byl nepopsatelný.

13 let........

Ten konec pro mě měl.... nečekané následky.

Každý zná Half Life... takže sdílnu jenom dobré soundtracky.

Carl G. Jung

My boy Carl. Přečetl jsem sice jen zlomek jeho díla, ale i tak mi fundamentálně změnilo život. Tak moc, že jsem o jeho konceptech musel udělat hru.

Neznám inteligentnějšího člověka v historii.

Glitch Mob

Play anything from the Drink the sea on my funeral.

Times seen live: 1

Carpenter Brut

Seen this guy live! Dark synthwave is my shit.

Bill Burr

Not only a stand-up comedian. But a great person overall! Love Bill.

Times seen live: 1

Louis CK

Tento stand-up má ten nejčernější humor co jsem kdy slyšel. I absolutely love this. Definitely NOT for everyone tho. Times seen live: 1

Něco lehčího od Louieho:

Louie seriál

Louie má několik seriálů, z toho ten nejlepší je imo "Louie". Krásně temný. Surrealisticky zobrazuje svět tak jak ho vidí Louie.

True Detective

Rust and I share a lot of character traits. Minus the coolness of Matthew McConaughey of course.

Matrix

..aneb TEN nejlepší film co byl kdy natočen. Neo následuje stejnou cestu jako Buddha. Po resurekci (zbavení se svého starého já jako had zbavující se svojí kůže) dosahuje nirvány pochopením systému. Nejen to, ale vše je i metaforou na boj jedince proti systému - individuální existencialismus. Toto mistrovské dílo je tak nesmírně hluboké že bych o něm měl také napsat článek.

Řezník

Když jsou temné časy, tak se uchyluji i k temnější hudbě. Times seen live: 1

Kvantová mechanika a její vazba na spirituální sféru

.

.

.

.

btw... Did I mention I really like existentialism?

last edit: 03.11.2020 02:43 AM